Vyhľadať
Close this search box.

História našej značky.

Písal sa rok 1995, keď sa Alojz Šimčisko rozhodol pokračovať v rodinnej tradícii zdedenej po krstnom otcovi a založil krajčírsku fabriku, v ktorej sa šijú výrobky dF dodnes. Samozrejme, nebolo to také jednoduché a kým sme sa vypracovali na úroveň, ktorú máme dnes trvalo to mnoho rokov. V prvom rade mesto Čadca, v ktorom sa naša dieľna nachádza, nebolo známe ako Trenčín alebo Púchov, teda módne mekky Slovenska, skôr bolo známe ako mesto pradiarov, kvôli závodom ako Slovena.

Pre Alojza nebola žiadna výzva neprekonateľná fabriku zakladal s víziou vybudovania špičkovej kvality, ktorá by sa mohla uchádzať aj o zákazky od renomovaných módnych domov zo zahraničia. Najal skúsené pracovníčky z Púchova a Trenčína, ktoré by odovzdali skúsenosti prichádzajúcej generácii krajčírok z Čadce. Napriek dobrému plánu a veľkému odhodlaniu trvalo niekoľko rokov, kým sa fabrika mohla uchádzať o zahraničné kontrakty top mien v priemysle. Počas tých rokov a o niekoľko desiatok tisíc ušitých vecí neskôr sa vo fabrike nachádzali ľudia, ktorí dokázali ušiť akýkoľvek výrobok v požadovanej kvalite.

V šití pre zahraničné značky však nebola ani unca kreativity, pretože všetko potrebné od strihu, cez materiál až po poslednú nitku a gombík vám bolo dodané. Našťastie Alojz nebol sám mal za manželku ženu s rovnakým odhodlaním a nevyčerpateľnou studnicou kreativity Darinu. Čo začalo, ako pár kúskov pre seba a pre kamarátky sa nakoniec vďaka narastajúcemu záujmu premenilo v prvý obchod v Čadci ešte bezmennej fabriky. Vlastná móda, ktorú Darina navrhovala bola stále malá časť a prevažne fabrika šila mzdovú prácu.

ňAko sa fabrika rozrastala tak aj potreba mať alternatívu k mzdovej práci popri mesiacoch keď jej nebolo dostatok. S väčšími možnosťami Darina začala rozmýšľať aj nad založením vlastnej značky a rozšírením predajní do ďalších miest. Z tohto nápadu vznikla značka d´Fashion, ktorá reflektovala potrebu zbaviť sa nálepky výrobnej značky a vytvoriť modernú značku, ktorá vie čo sa nosí vo svete.

Udalosti nabrali rýchly spád v roku 2003 krstil značku dF vynikajúci herec Marián Zednikovič a v roku 2006 už stál prvý obchod v modernom nákupnom centre v Nitre. Krízu v roku 2009 fabrika rodiny Šimčisko ustála, aj keď s obrovským úsilím, keďže sa celý mzdový trh buď prepadol alebo odišiel za lacnejšími alternatívami v Ázii. Podarilo sa to aj vďaka druhému obchodu otvorenému na konci roka 2009 v najstaršom obchodnom centre na Slovensku, Poluse. Značke dF sa podarilo nielen krízu ustáť, ale sa aj presadiť a vytvoriť si klientelu na najväčšom ihrisku v Bratislave. Popritom zvláda aj postupný prechod do rúk už druhej generácie rodiny, čím sa v skutku značka dF stáva firmou rodinnou.

Najnovšie články

História našej značky.

Písal sa rok 1995, keď sa Alojz Šimčisko rozhodol pokračovať v rodinnej tradícii zdedenej po krstnom otcovi

Výpredaj